Skutečná liga Kytary.cz
  Skutečná liga 2013 na Youtube


  SL Stage

_Přihlásit se

_Přihlášené kapely /
  Archiv


_Termíny + info

  Aktuality

_Pravidla

_Bannery

_Music talent awards

_Ceny

_SL Junior

_Porota

_Partneři

_Kontakt

 

Složení poroty pro rok 2014 je následující:

Lukáš Fousek

Majitel a zakladatel agentury NSEF production (od roku 1993). Hudební producent. Autor Skutečné ligy a její stálý porotce.

Vladimír Zatloukal

Po Vyučení sazečem pracoval 10 let v tiskárně jako typograf. Poté vystřídal různá zaměstnání, aby se mohl věnovat muzice. V roce 1981 krátce v kapele Garáž. Od podzimu 1982 v kapele Jasná páka až do jejího zrušení (Jasná páka nyní opět obnovena, znovu jejím členem). Od roku 1984 v Hudbě Praha až dodnes. Dále hrál ve skupině Ztracené iluze a od roku 1995 dodnes v kapele Echt!. Zabývá se počítačovou grafikou a učí na akustickou, elektrickou kytaru a baskytaru. Porotce od roku 2010.

Josie Vařeka

Zpěvák a kytarista kapely Koblížci.
Držitel ceny Objev roku v soutěži Český slavík 2012.

Robert Poch

Robet Poch narozen v Šumperku 3.12.1992. Od 13-ti let se začal věnovat hře na bicí soupravu. V roce 2008 nastupuje jako bubeník kapely Koblížc! (cena Objev roku v anketě Zlatý Slavík za rok 2012). Kromě hraní pop-punku se zajímá také o další styly např. hip hop a electro, což ovlivňuje jeho celkovou tvorbu. Vzhledem k jeho úspěchům nejen s kapelou Koblížc!, se stal v roce 2013 jedním z mála sponzorovaných bubeníků firmou Balbex. Balbex mu vyrábí paličky přímo na míru a s jeho jménem. Vzhledem jeho zájmům nejen o hudbu, ale i o módu začal v létě 2013 výrábět limitované edice oblečení s jeho iniciály (RP). Aktuálně hraje na bicí soupravu značky Drum Craft.

Petr Korál

Hudební publicista, scenárista, moderátor. Dlouhá léta zástupce šéfredaktora časopisu Rock & Pop. V současnosti nezávislý publicista spolupracující především s časopisem Rock & Pop, deníkem E15 a webovým magazínem Rockshock, kromě toho má vlastní pořady v Radiu Beat a Radiu 1 a uvádí několik open air festivalů. V minulosti spolupracoval nebo dodnes spolupracuje s celou řadou médií (Reflex, Mladá fronta DNES, Lidové noviny, Mladý svět, Xantypa...), je rovněž autorem nebo spoluautorem několika knih („Ohlasy písní těžkých“, Praha 1993; „Beaty, Big beaty, Break beaty“, Praha 1998; „Vzpomínky plíživé aneb Jasná zpráva o Olympiku“, Praha 2002). Porotce od roku 2008.

Ladislav Jakl

Narozen v roce 1959 v Chebu. Původně novinář, bývalý tajemník prezidenta ČR. Od mládí aktivní rockový hudebník, posledních 15 let s vlastní rockovou formaci Folimanka Blues a také s extravagantním projektem Etal. Ze světové scény si nejvíce cení Led Zeppelin a Franka Zappy, trvale ale sleduje i domácí scénu, členem poroty Skutečné ligy od rokou 2009.

Bohumil Zatloukal

Učitel na kytaru a muzikant - Hudba Prah, Jasná páka, Luboš Pospíšil. Porotce od roku 2010.

JUDr. Vítězslav Květenský

Kytara, zpěv, texty, muzika, povídky, knížky. První bigbeatová skupina 1965. V tomto století kapely WEKA a DoubleShot. V porotě v letech 2005, 2006 a 2011, 2012.

Jon Luesink (Kanada)

Before moving to Prague I spent almost every weekend since university playing and singing in amateur bands. As a music pastor my biggest joy was leading and developing bands for public performance in churches. Also enjoying the challenge of writing songs, I can appreciate the hard work it takes to create something memorable. Now I have the pleasure of singing tenor with Gospel Limited choir in Prague. As the head of the international jury I volunteer my time to give you more confidence about what your band is great at, and to offer you suggestions of what you could do better to take it to the next level. Like Skutečna Líga, I hope to help give you a better chance to see how far you can go as artists, to dream big. I am also the head of another group here in Prague, whose purpose it is to give Czech people the chance to investigate the philosophy of life and way of living in the world that Jesus taught. In order for us to do that well, we need to try to understand the soul of the Czech people. We've started a facebook group to allow people to share their opinions and help us out. If you can contribute, I'd be thankful.

Karel Mařík

Od roku 1990 hudební producent, skladatel, aranžér a instrumentalista – popové, rockové, divadelní, filmové, klasické a scénické hudby. Podíl zhruba na 50-ti CD. Odehráno zhruba 2.000 koncertů (ČR, Evropa, J.A.R). Spolupracoval s největšími hvězdami české hudební scény (např. s Danielem Landou, Bárou Basikovou, Petrem Kolářem, Michalem Pavlíčkem, Annou K či skupinou Lucie). Složil a produkoval hudbu k celovečerním filmům – „Czech Made Man“ (2011) a „Veni, Vidi, Vici“ (2009), k seriálu TV Prima „Ošklivka Katka“ (2008), k hudebnímu představení „Příběhy dobrého vojáka Švejka“ v Divadle Hybernia v Praze (2008). Hudebně produkoval a aranžoval CD instrumentálních verzí skladeb Bjork, Nirvana, Black Sabbath či Deep Purple pro smyčcový kvartet (Los Angeles). Porotce od roku 2012.

Ocenění:
1979-1982 1. místo - Mistrovství ČSSR ve hře na akordeon v kategorii do 15-ti let (Hořovice)
1979 1. místo - Mistrovství Evropy ve hře na akordeon v kategorii do 14-ti let (Klingenthal)
1982 6. Místo - Mistrovství Evropy ve hře na akordeon v kategorii 14-18 let (Klingenthal)
1985 5. místo - Mistrovství světa ve hře na akordeon v kategorii nad 15 let (Vídeň)

Vláďa "Zajda" Zajíček

Narozen 1967 v Praze Milovník všeho skandinávského,historie,jazyků,kultury. Z méně známých švédských hudebních formací např. Hedningarna,Bob Hund. Příznivec filmů Ingmara Bergmana,Larse von Triera, Akiho Kaurismäkiho aj. Pravidelný návštěvník hudebního,kulturního a sportovního festivalu v dánském Roskilde...Porotce i v roce 2009, 2010,2011 a 2012.

Lukáš Kašpar

Profesionální hokejista (NHL, KHL), český reprezentant, mistr světa v ledním hokeji 2010 a velký příznivec živé hudby je speciálním hostem v porotě Skutečné ligy. Oblíbené kapely z ČR: Vypsaná Fixa, Totální nasazení, Volant, Punk Floid. Oblibené kapely ze světa: Monster Magnet, Pennywise, Billy Talent, QOTSA.

Richard "Faust" Mader

Vystudoval a pracoval v oboru počítačové simulace systémů a zpracování signálů.První kapelu Perpetuum založil v r. 1970 po návratu z Anglie. Spoluzakladatel alternativní kapely COMBO FH 1974 a do 1984 její kytarista a spoluautor. LP "Věci" ("Things") Panton 1979, licennčně vydaná u INDEPENDENT RECORDS (UK) a CBS France. Asi 600 odehraných koncertů, Pražské Jazzové Dny v Lucerně, Reduta, kluby, akce pořádané Jazzovou Sekcí. V 70. letech jako člen CFH doprovázel MARSYAS a YO-YO kvartet (bří Tesaříci, Hejma, Kuzma resp. Jindra Malík) a byl aktérem řady alternativně hudebních akcí a hepeningů spolu s dalšími aktéry "nezávislé scény" (Richter, Chadima, Hejma ..) Několik singlů z té doby ( Panton) a demo nahrávky. 1985- po odchodu z komerčně směřujícího CFH zakládá nekompromisní URFAUST Band - Mirka Křivánková voc., Pavel J. Ryba bass, Petr Venkrbec a František Svačina ( oba později Vltava ...) Po roce 1991 začíná budovat studio FAUST RECORDS a činí tak dodnes. Producent a kytarista řady projektů blues, rock, alterna, vesměs se zahraničními muzikanty, pravidelně s New Yorkským kytaristou Gary Lucasem ( ex. Cpt. Beefheart Magic Band, Iggy Pop, Nick Cave, sólové projekty GOLEM, DRACULA..) a Patem Fulgonim ( UK - Kava Kava ), např. The Blues (1992) , Faust And Margaret (1995), The Ghosts Of Prague (1999), Free Flying (2004). Spolupracuje s Jazem Colemanem a Geordie Walkerem ( Killing Joke) a řadou dalších hudebníků a producentů : John Fryer (Depeche Mode, Nine Inch N.), Ted Parsons (Prong, Swans...), Mike Stern, Thomas Stiehler, Carrey Bell, Z. Sarka Dvořák, Derek Fevrier, Abdulah Gania, ... Nyní se věnuje rozvoji nahrávacího studia a pracuje na projektu postaveném na autentickém materiálu marocké etnické hudby (gnaua) v kombinaci s živou elektronikou a ruchy.Porotce 2010,2011,2012.

Iva Suchopárková

Pochází z rodiny muzikantů, hraje na 3 dechové nástroje, 15 let aktivní účast v lidové škole umění. Nyní učí na ZŠ.

Jiří Foltýn

Narozen v roce 1992 v Šumperku. V roce 2008 si osedlal bicí a hrál jako bubeník v kapele The Idiots. Má rád skoky padákem, holky, dobrý kapely a kajšmentke. Momentálně student VŠE. Jeho oblíbené kapely jsou Int.: Limp Bizkit, Blink 182, Billy Talent, Biffy Clyro, Luke Bryan, Classified.... A z Českých: Chinaski, Marpo, Tatabojs, Zoči Voči, Prago union, Lucie, Horkýže Slíže.

Honza Štrup

Kdyz mi bylo pet segra poslouchala kazetu Twisted Sister,americky metalovy kapely,byl to rok 87. Dodnes si pamatuju,jak sem byl absolutne u vytrzeni z toho zvuku, co se na me valil,tancil jsem a smal se a ptal se segry co to je za zvuk,kdyz znelo kytarove solo. Segra mi rekla,ze to je kytara. Rekl jsem ji,ze na to chci hrat a ze to musim umet. Ten rok jsem taky byl u tety na hlidani a sestrenice poslouchala desku Adam and the Ants. Zase jsem tancil a zpival a kdyz jsem uvidel fotografii kapely na obalu desky,rekl jsem si ze bych jednou taky chtel mit kapelu. Desku mi sestrenice venovala. O rok pozdeji me mama chtela dat do Ludove skoly umeni na housle,protoze na ne hral deda,jeji otec, a meli jsme je doma po nem. Ja jsem mamu presvedcil,ze musim na kytaru. Zacal jsem tedy chodit,ale byl jsem zklamany. Ucili me hrat Bezi liska k taboru a me to strasne nebavilo. Dodnes si pamatuju svuj prvni koncert v divadle J.K.Tyla v Ceskem Brode. Hral jsem tu lisku a strasne sem to posral,kvuli nervozite. Padaly mi noty,spadla mi kytara a rozladila se,kdyz sem noty vracel do stojanku, a kdyz jsem dohral,v podstate nikdo netleskal. Chtel jsem se propadnout do zeme. Kdyz jsem zdrceny slejzal z podia,ucitel mi rek: Tos tomu dal Mozarte. Asi tejden sem z toho byl v psychu. Vydrzel sem chodit jeste asi rok do ty debilni skoly,ktera zabiji talent a nici osobnost a pak sem s tim seknul. V 8 letech sem prestal hrat. Dva roky na to,jsem byl s mamou na navsteve u jeji kolegyne a kdyz jsme sedeli na zahrade a pili caj,z domu se zacly lynout nadherne tony. Ptal jsem se pani,co to je, a ona rika: To manzel hraje na steelkytaru. Sel jsem se za nim podivat a rekl mu, ze to chci taky umet. On se me zeptal,jestli umim zahrat na obycejnou kytaru nejaky pisnicky. Rekl sem mu ze ne. On mi rekl at se aspon tri naucim a pak prijdu. Prisel jsem domu vytahl kytaru a od te doby uz ji nezandal. Naucil jsem se Blues Folsomske veznice,strasne se mi to libilo. Ani jsem tehdy nevedel ze to je pisen od legendarniho Johnnyho Cashe. Ucil jsem se ze zpevniku od segry. Strasne me to bavilo a na pana Maska a steel kytaru jsem vlastne zapomnel,protoze hrani pisnicek me naplnovalo. Diky mame jsem hodne poslouchal bratry Nedvedy a chodil s ni na jejich koncerty a ucil se jejich pisne. Pak jsem zacal poslouchat se segrou Lucii,Tri Sestry,Orlik. Potom jsme koupili satelit a ja v roce 94 poznal Nirvanu a hlavne Green Day. Jejich album Dookie a pisen Basket case jsou dodnes moji nejoblibenejsi rockovou tvorbou. V tech 12ti sem si taky precet ze Johnny Depp mel prvni elektrickou kytaru ve 13ti a stejne tak i prvni sex. Rek sem si,ze to musim stihnout jako on. S kytarou se podarilo,koupil sem od bratra meho spoluzaka prisernou ceskou elektrickou kytaru Jolana Galaxis od kamarada si pujcil zesilovac a bednu ke gramofonu a hral jako divej. To byl rok 95. Byl jsem v druhem rocniku na sestiletem gymnaziu a sel o prazdninach na svuj prvni rockovy koncert - Rock for People,prvni rocnik. Tam sem poprve videl meho nynejsiho kamarada Vaska Blahu s kapelou Medved 009 a uplne se z nej posral. Chtel jsem jeho podpis,ale nemel sem koule si pro nej dojit. Na gymplu jsem mel kamarady,co meli kapelu a hrozne jim fandil. Ti me dohodili moji prvni kapelu Yage (cte se jejč - je to Indianska droga neco jako Lsd). Mne bylo 13,klukum 20 :D. Ale vzali me mezi sebe a dokonce mi pujcili i poradnou kytaru. Potrebovali druheho kytaristu. Prvni koncert jsem mel v roce 96 v Ceskem Brode a hrali jsme spolu s Medved 009, takze jsem se s Vaskem seznamil. Strasne jsem se stydel a dodnes si pamatuju,jak na me starsi holky,co na koncerte byly a ja jednu z nich miloval pak ve skole kriceli: jeee hele to je ten kytarista, a ja se opet chtel propadnout studem :D. Hrali jsme styl funky,ktery tu tehdy vubec nebyl znamy. V roce 96 jsme ze srandy s kamarady zalozili punkovou kapelu ProMigy a ta me zacla bavit moc. V roce 96 jsem na druhem rocniku RfP delal bednaka a tahal aparaty treba Support Lesbians nebo Mnaze a Zdorp a byl strasne vdecny ze tem slavnym muzikantum mohu byt tak blizko a mluvit s nimi. Delali jsme s Yage i ProMigy hodne koncertu a casto s nami hrala i prvni sestava kapely Divokej Bill,kterou Vasek zalozil v roce 96,ale ktera se mu v roce 97 rozpadla. Ja v roce 97 poprve hral na Rock for people s kapelou Yage a pak z ni odesel a venoval se jen Promigy,s kterymi jsme v regionu slavili celkem uspechy. V roce 98 jsme se bohuzel rozpadli. V te dobe Vasek zalozil druhou sestavu kapely Divokej Bill,ktera funguje dodnes. Byl jsem na nej strasne nasranej,ze me tam nevzal. Rek mi ze si myslel,ze kdyz mam svoji kapelu,nechtel bych k nemu (zalozil Billa pred rozpadem Promigy). Od roku 98 do roku 2001 jsem nehral,ale obcas jsem jezdil s Billama,pomahat jim a mel folkovou kapelu s Adamem Karlikem - houslistou DB, ale nevystupovali jsme. Hodne jsem skladal. V roce 2001 jsem s nekterymi cleny Promigy zalozil kapelu CZ,ktera hrala prevazne moje pisnicky. Strasne me to bavilo a byl o nas v regionu cim dal tim vetsi zajem. Ja ale bohuzel mel cim dal vetsi problemy s drogami a tak jsem v roce 2003 nastoupil do terapeuticke komunity,abych se drog zbavil. Kdyz jsem se vratil druhy kytarista z kapely CZ hral v kapele Medved 009 misto Vaska Blahy,ktery byl plne vytizeny Divokym Billem. V roce 2004 me oslovil saxofonista Medvedu, at jdu hrat do jeho kapely Den. V roce 2005 vyhodili kamose z Medvedu a ja sel misto nej hrat solovou kytaru do Medved 009,kapely jejiz koncert byl muj prvni v zivote - to rfp 95. Byl jsem nadseny. Hrali jsme po cele republice. Tim jsem se castecne zprofesionalizoval. Vystupovali jsme na vsech festivalech v CR v roce 2005 a 2006 jeli turne s Horkyze Slize,coz byl skvely zazitek. Casto jsem taky hostoval v DB a jsem treba na jejich dvd z rfp 2007. S Medvedem jsem natocil v roce 2007 desku a v roce 2008 dvd z Votviraku. Hrali jsme tam tehdy pro nejakych 15tis lidi. V roce 2009 uz pro 30tis lidi. Jeli jsme nekolik tour s Divokym Billem v letech 2007 aZ 2010. A dve turne s Wohnoutama. 2007 a 2011. V roce 2009 jsem jeste mel kapelu Emma s nekterejma klukama z M009. Nicmene kvuli rodinnym problemum jednoho z clenu M009 jsme pres leto 2009 s M009 nemeli tolik koncertu, co obvykle (nejakych 60,70 rocne) a tak vznikl napad s mym kamosem Kubou Rybou s kterym jsem paril a kamosil od roku 2005,ze bych jel v lete s nima asi 20 koncertu. Jeho kapela byly Rybicky 48. Bylo to super a melo to uspech,lide rikali ze kapela zni lepe. Chtel jsem uz tehdy v R48 zustat,protoze jsem vedel,ze kluci z Medveda nechtej jezdit tolik koncertu rocne, co ja. Kapela byla ma priorita a kluci z M009 meli uz rodiny. Bohuzel me tehdy R48 nevzali,druhy kytarista nechtel, jinak vsichni jo. Nechtel ne kvuli tomu jak hraju,ale kvuli tomu ze sem moc punkac...v roce 2010 sem natocil CD "Pozdravuj"ve studiu Sono s M009, na ktere jsem nejvic hrdy, protoze jsem se na nem hodne produkcne a aranzersky podilel a myslim,ze M009 zmodernil sound. V roce 2011 prisli kluci z R48,ze by me teda od roku 2012 vzali na jarni tour,ze jeste nevedi jestli nastalo. Pozadal jsem kluky z M009 o propusteni na jaro a ty mi rekli ze bud a nebo. Rozhodl jsem se pro Rybicky a cele jaro se klepal zda zustanu. Zustal jsem a natocil s nima DVD a v roce 2013 i CD. Mym planem bylo,abych R48 dovedl k vetsi dospelosti,coz si myslim, se castne na nove desce povedlo. Bohuzel me bezprostredne po nahrani kapela vyhodila. Poprve v zivote po 18ti letech zkusenosti me mladsi kluci vyhodej, protoze oni sou hvezdy. Smolik, ale jedeme dal.

Daniel Krob

Skladatel a kytarista Daniel Krob, působil jako sólový kytarista v kapelách Arakain, Kreyson, Ferat a Zeus. V současné době vystupuje se svojí rockovou kapelou a také vystupuje jako klasický kytarista se svým autorským akustickým koncertním programem Magická kytara.

Jamajka

Jamajka nezapře svou folkovou minulost, ke které se ale hrdě hlásí. Zkušenosti sbírala už od raného mládí. Na pódiu se objevila poprvé v roce 1972 s rodinnou folkovou kapelou Verumka (zkratka pro oblíbený nápoj dospělých členů kapely, velkej rum a kafe). Následovaly další formace – Newyjou, dlouhodobá a úspěšná spolupráce s Jaroslavem Samsonem Lenkem a jeho kapelou Máci (občas si společně zahrají i dnes), Dobrý večer kvintet, Milé tváře, Luboš Pospíšil a Bobo Zatloukal a stěžejní a srdeční záležitost Hudba Praha, ve které působila od r.1988 do roku 2008. Její hlas můžete slyšet na mnoha LP i CD těchto formací. Po odchodu z H.P se několikrát objevila j.h. v radostném seskupení Schodiště a také s Lubošem Pospíšilem a Bohumilem Zatloukalem. Nyní spolupracuje dlouholetými spoluhráči Bohoušem a Vláďou Zatloukalovými v rámci nového projektu Ztracené iluze.